מאמרים

משפחת דב במשבר כלכלי

לכל האנשים הכופרים בקפיטליזם, שאינם מאמינים במערך הכלכלי השולט בעולם, שמתנגדים בכלל לשימוש בכסף ותומכים בחזרה אל מקורות מסוימים וטבע, בהרבה מובנים, אני איתכם. בכל זאת, הרשו לי לספר משל על זוג דובים, כזה שנשאר ביער וחי את החיים של פעם. לבסוף תוכלו להגיע בעצמכם למסקנות, האם אפשר באמת להתנתק לגמרי מעניינים פיננסים ושימוש בכסף הארור ששוצף כמפל את עולמנו?

משה דב היה עורך דין דיני עבודה נחשב מאוד בבירת הדובים שבמחוז הצפוני. אחרי שנים רבות של לימודים, לאחר מכן כניסה אל חברה ובניית מוניטין מאפס ממש, הגיע משה דב למעמד מבוסס וכבוד של ממש מצד שאר עורכי הדין הדובים. רינה דב הייתה מנהלת אדמיניסטרטיבית במשרד של חברת טיולים מאורגנים ליבשת המזרחית. היא אהבה את עבודתה, הרגישה שממש זקוקים לה שם בתיוק וסידור עניינים לוגיסיטיים.

חיי שני הדובים היו עסוקים ומלאים, בעיקר בעבודה, אך אותה עבודה השרתה עליהם אווירת ביטחון, ואת שעות הפנאי המעטות הם למדו להעריך עד מאוד. ביום סגרירי אחד, במהלך משבר כלכלי קשה שפקד את חברת הטיולים המאורגנים, החליטו לערוך קיצוצים ופיטרו את רינה דב. רינה, שאהבה לתאם טיולים מאורגנים ולקחת חלק בעשייה, נפגעה מאוד. מה עוד, שהאמינה תמיד שמאוד זקוקים לה שם. אך אי אפשר להתווכח עם המציאות, היא נשלחה הביתה.

רינה דב שקעה בדיכאון עמוק, והדבר הקשה עד מאוד על משה דב. הקושי הראה סימנים בתפקודו של משה דב במשרד, בכל זמן מה הוא היה מתנתק לגמרי מעבודתו התובענית ושוקע בהרהורים על איך למשות את רינה דב מהבוץ. לא עברו חודשיים במצב הנוכחי עד שמעסיקו של משה דב נכנס אליו למשרד, התנצל מראש, ושלח אותו הביתה עם תודה גדולה על התרומה.

משה דב ורינה דב ישבו בביתם, מדוכאים עד העצם, עד שהחליטו לערוך שינוי של מאה שמונים מעלות בחייהם.

המשך מאמר